Cześć!

Wiele osób przed rozpoczęciem współpracy z fotografem chciało by wiedzieć, jak owa współpraca będzie wyglądać. Nie chodzi tu tylko o cennik, lecz o elementy takie jak styl pracy czy cechy charakterystyczne dla danego artysty. W tym wpisie postaram się opisać Wam sposób, w jaki przebiega współpraca ze mną – od A do Z. Enjoy!

Jesteśmy zdecydowani na sesję/ślub – co teraz?

Pierwszym elementem przed każdym zleceniem jest indywidualne spotkanie z klientami, podczas którego staram się poznać wasze potrzeby i oczekiwania co do zdjęć oraz do mojej pracy. Najważniejsze są dla mnie Wasze oczekiwania – to na nich opieram model swojej przyszłej pracy. Jedni potrzebują pięknych, sentymentalnych zdjęć, inni chcą skupienia się na rodzinie, czy ważnych momentach. Każdy ma inne oczekiwania i to one stanowią punkt wyjścia dalszej pracy.

Czy wymagana jest zaliczka? Kiedy płacimy za zlecenie?

Jeśli mówimy o Waszym ślubie – zaliczka jest wymagana, w zależności od Waszych preferencji – jest to 15,20 lub 30%. Reszta kwoty płatna jest dopiero na spotkaniu po ślubie, na którym dostajecie ode mnie zdjęcia, płyty oraz album (w zależności od pakietu). Reszta sesji (dziecięce,rodzinne, do portfolio, portretowe, reklamowe tip.) zazwyczaj nie wymagają zaliczki, chyba, że mówimy o większym zleceniu.
Chcemy mieć z sesji jakąś pamiątkę prócz zdjęć, co możemy otrzymać?

Prócz standardowo – płyty DVD ze zdjęciami ze ślubu czy sesji, każdy ma możliwość dokupienia dodatkowych elementów, takich jak:
– album ślubny/fotoalbum (np. album drewniany, introligatorski, fotoalbumy w kilkunastu rozmiarów)
– pendrive’y ze zdjęciami (drewniane, w pięknych opakowaniach)
– wydruki zdjęć, od tych podstawowych aż po fototapety.
Ceny ustalane są indywidualnie.

Pakiety ślubne – informacje podstawowe.

W swojej ofercie posiadam 4 pakiety ślubne (podstawowy, brązowy, srebrny i złoty). Plik z opisami pakietów wysyłam indywidualnie każdej zainteresowanej parze. Pakiety można dowolnie modyfikować, np. w Pakiecie podstawowym jestem na ślubie do godziny 1 w nocy. Możemy ten czas wydłużyć do np. godziny 2/3 , ale wtedy rezygnujemy z pendrivea na rzecz 2 płyt DVD lub dopłacamy odpowiednią kwotę. Każda dodatkowa godzina to koszt 50 zł/brutto.
Oczywiście istnieje możliwość indywidualnej wyceny zlecenia – w przypadku niestandardowych zleceń.

Na jakim obszarze działam?

Na terenie całej Polski; jestem też w stanie dojechać w każde miejsce, jeśli sytuacja tego wymaga. Miałem już sytuację, gdzie fotografowałem za granicą, to żaden problem.

Karta fotografa ślubnego.

To taki dokument wydawany przez kurię, który upoważnia fotografa do robienia zdjęć w kościele. Oczywiście ową kartę posiadam.

Jak wygląda sam przebieg sesji?

Sama sesja ma być relaksująca i odprężająca, a nie pełna stresu i bolączek. Staram się zawsze z uśmiechem „łapać” najlepsze kadry. Bardzo pilnuję atmosfery podczas pracy, gdyż ma to znaczący wpływ na efekt finalny i samo zachowanie ludzi na sesji. Nie obawiajcie się sztywnego pozowania i wyuczonych poz. Liczy się luźna atmosfera!

” Choć jego praca polega na robieniu „dobrych” zdjęć , to oprócz tego- ważne jest też to, że na weselu czy innych uroczystościach jest bardzo miły dla ludzi, i choć pracuje od rana do rana to uśmiech nie znika mu z twarzy – i to jest piękne, widać że nie cyka zdjęć tylko po to aby zarobić. On kocha robić zdjęcia. On kocha chwytać moment. ”
~Ela S.

Ile dostaniemy zdjęć ze ślubu/sesji?

Pakiet podstawowy to aż 300 obrobionych profesjonalnie zdjęć z Waszego ślubu. Resztę zdjęć (ok 500-700) również przekazuję w Wasze ręce. Sesje plenerowe to zazwyczaj około 150-200 zdjęć, z czego około 25-30 profesjonalnie obrobionych.
Jaki jest czas oczekiwania a zdjęcia?

Z sesji podstawowych – około tydzień, max 2. Z wesela – w zależności od pakietu – od dwóch tygodni do maksymalnie 2 miesięcy.

Jeśli maja Państwo dodatkowe pytania – zapraszam do kontaktu poprzez formularz kontaktowy.